7/24 Bizi Arayabilirsiniz! 0850 346 36 35

Camoda Performus - Winsa Vela

Camoda katlanır cam balkon sistemlerinden Performus modeli; 8mm tek camlı veya 24mm çift camlı olarak tüm balkonlara uyum sağlayan donanımları, manzaradan ödün vermeyen yapısıyla tüm mekanları tamamlayacak ve kullanıcısına bütünleyici bir alan oluşturmayı hedeflemektedir. Cam balkondan çok daha fazlasını vadeden Camoda Performus modeli, evin salon ve odaları dışında kullanıcılarına yepyeni bir yaşam alanı sunuyor. Winsa Cam Balkon Sistemlerinde Vela, Deceuninck Cam Balkon Sistemlerinde Smartec adıyla satışı yapılmaktadır.

Genel Özellikler

 • Cam Özelliği: Dört kenarı rodajlanmış, temperli cam
 • Cam Kalınlıgı: 8 MM
 • Cam Kalınlıgı: 4+16+4 MM Isıcam
 • Fitil Sistemi: Plastik Conta veya Kıl Fitil
 • Kanat Araları: Alüminyum Kapak Profili
 • Taşıma Sistemi: Alt + Üst ( 4 + 4 ) Taşıma sistemi
 • Kullanım Alanları: Her türlü balkon ( Düz, Yay, Köşeli, Açılı ) Teras, Kış Bahçesi

Neden Tercih Etmeliyiz ?

 • Alüminyum Kasa: Üzerindeki çıkış plastiğini kapatabilen; yağmur suyu, toz, rüzgâr gibi dış etkenlerden koruyan ve kanatla birlikte kapatılır.
 • Sistem üzerinde bulunan tahliye kanalları ile terlemeden kaynaklı sorunları kolayca ortadan kaldırır.
 • Her kanatta her biri 2 rulmanlı 4 adet teker kullanılmaktadır.
 • Güvenlik: Özel rulmanlı ve döküm olmayan, aşınmaz polyemid kaplamalı teker sistemi, üç yerden kilitlemelidir.
 • Temizlik: Özel açma-kapama mekanizması sayesinde temizlik problemi de yaşanmaz.

Emniyet ve Güvenlik

 • Camoda Performus modelinin kollu kilit mekanizması sayesinde alttan ve üstten rayınızın içerisine saplama mantığıyla aynı anda kilitleme yapar.
 • Camoda Performus modelinin cam-profil bağlantısında kanat tasarımı ve kullanılan özel yapıştırıcı sayesinde U.V. dayanımı ve yapışma kuvveti arttırılmıştır.
 • Camoda Performus modelinin kanat stoplama setiyle birlikte rüzgarda camlarınızın kapanması önüne geçilir. Bu set sayesinde camlarınızın havalandırma amaçlı küçük aralık olacak şekilde açık kalmasını da ayarlayabilirsiniz.
 • Camoda Performus modelininde cam panellerin altında ve üstünde 32mm çapında 8 adet metal gövdeli taşıyıcı tekerlekler bulunmaktadır.

Pratik Kullanım

 • Camoda Performus modelinin kollu kilit mekanizması sayesinde kanat camınızı oldukça rahat bir şekilde açıp kapatabilirsiniz.
 • Camoda Performus modelinin özel kollu kilit sistemi zaman içerisinde bozulmaya karşı dayanıklı, dönem dönem ayar işlemi gerektirmeden uzun yıllar kullanabilmeniz için tasarlandı.
 • Camoda Performus modelinin fitil yapısının kalınlığı sayesinde camlara dokunmadan da hareket ettirebilirsiniz.

Montaj

 • Yenilikçi tasarım kriterlerine göre oluşturulan Camoda Performus Katlanır Cam Balkon Sistemleri pek çok üstün özelliğe sahiptir.
 • Camoda Performus Katlanır Cam Balkon Sisteminin ve diğer sistemlerin kolay kullanım ve üstün performans için doğru montaj yapılması büyük önem taşır.
 • Doğru montajı yapılmış Camoda Performus Katlanır Cam Balkon Sistemi kullanıcısına güvenlikle birlikte, hava, su ve rüzgâr yalıtımı sağlar.

Renkli Camlar

Bronz Cam

Füme Cam

Yeşil Cam

Mavi Cam

Sık Sorulan Sorular

Her Tür Balkona Uygulanabilir Mi?

Camoda Performus serisi cam balkon modelimiz her türlü balkon türüne uygulanabilir. Balkonunuzun şekli ve konum özellikleri sistemin çalışmasını etkilemeyecektir.

Isıcamlı Performus Modeli Isı Tasarrufu Sağlar Mı?

Camoda Performus serisinin ısıcamlı modelinde tasarruf sağlayabileceğimiz alan sadece camlardan oluşur. Alüminyum bir metal olduğu için iletken bir yapıdadır, dolayısıyla bu alüminyumların birbiriyle birleşen yerlerinde fitil yapıları ne kadar gelişmiş olursa yalıtımımız da o kadar güçlü olur. Bu anlamda Camoda Consensus modelini tavsiye ederiz.

Garanti Koşullarınız Nelerdir?

Garanti süremiz imalat ve montaj hatalarına karşı 2 yıldır.

Winsa ve Egepen Deceuninck Cam Balkonda Aynı Model Var Mı?

Camoda Performus serisi, Winsa Cam Balkon sistemlerinde Vela ismiyle, Egepen Deceuninck Cam Balkon sistemlerinde Smartec ismiyle satışı yapılmaktadır.

Profil ve Cam Rengi Seçenekleriniz Nelerdir?

Cam balkonunuzun profil (kasa) olan bölümlerinde ral kartelamızdan dilediğiniz bir renge boyanabilir. Standart renklerimiz; eloksal ve bronz kaplamadır.

Cam balkonunuz için dekoratif olarak seçebileceğiniz 5 ana cam rengi bulunmaktadır. Bu renkler; şeffaf, füme, bronz, yeşil ve mavi renklerdir. Seçeceğiniz cam rengini istediğiniz profil rengiyle kombinleyerek dekoratif olarak oldukça şık bir görüntü elde edebilirsiniz.

Cam Balkon Yağış Alır Mı?

Cam balkon sistemleri hareketli bir sistem olduğu için, hareket edebilmesi için belirli paylarda boşluklara ihtiyaç duyar. Bu boşluklar fırça fitil veya plastik contalarla kapanır. Çok şiddetli rüzgar içeren yağışlarda bu fitil aralarından veya enjeksiyon kapak birleşimlerinin aralarından yağış alabilir.

Bu risk tamamen yağmurun yağdığı cepheyle alakalı bir durumdur, ne kadar çok birleşim noktası veya ek gerektiren malzeme varsa yağış alma riski o kadar fazlalaşır. Bizim amacımız olabildiğince maksimum seviyede yalıtım yaparak bu gibi risk taşıyan unsurların önüne geçmektir.

Cam Balkon Perdeyle Kullanılabilir Mi?

Cam balkon sistemimiz perde kullanımına uygundur. Keşif aşamasında uzman ekibimize bilgi vermeniz halinde stor perde ya da benzeri perde aparatları için yeterli payı bırakacaklardır.

Isıcamlı modelinde ise 4+16+4mm ebatlarında cam kullanıldığı takdirde iki cam arasına Jaluzi kullanımı uygulanabilmektedir.

2021 © Telif Hakkı - Cambalkon.net

CamBalkon.Net alanında uzman kadrosu ile Ankara Siteler merkezli olarak internet üzerinden faaliyete geçmiş cam balkon tanıtım ve satış sitesidir. Camoda Ankara üretici bayisi olarak da hizmet vermektedir.

Sosyal Medya’da bizi takip edebilir, en güncel cam balkon bilgilerine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Bayimiz Ol Whatsap Destek Hattı